Jesteśmy, Pomagamy!

Wpłata na cele statutowe Fundacji

Przekazując darowiznę dla naszej Fundacji Kolor Serca, pomagasz rozwijać nasze działania na rzecz rodziców i opiekunów  dzieci z problemami okołoporodowymi i rozwojowymi oraz niepełnosprawnymi. Pomóż nam pomagać!  Pomóż nam sprawić by rodzice i opiekunowie też czuli się ważni. 

Dzięki Twojemu wsparciu finansowemu możemy:

  • otoczyć pomocą oraz specjalistycznym wsparciem rodziców i opiekunów, którzy codziennie zmagają się z nieuleczalną chorobą dziecka;
  • obalać mity i tabu związane z potrzebami rodziców/opiekunów dziecka z niepełnosprawnością;
  • organizować cykliczne spotkania grupy wsparcia dla opiekunów dzieci z niepełnosprawnością, co często jest jedyną formą powrotu do aktywności społecznej;
  • aktywizować zawodowo rodziców, organizować spotkania z trenerami i coachami, którzy pomogą wrócić opiekunom do pracy i połączyć aktywność zawodową z opieką nad dzieckiem z niepełnosprawnością; 
  • zapewnić opiekę wytchnieniową dla rodziców w trakcie szkoleń i spotkań z innym rodzicami;
  • prowadzić akcje, kampanie społeczne i działać edukacyjnie by przeciwdziałać wykluczeniu rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych z życia społecznego;
  • zmieniać społeczne postrzeganie rodzica/opiekuna, który sprawuje opiekę nad dzieckiem z niepełnosprawnością w Polsce.

Darowizny na cele statutowe mogą Państwo wpłacać cały rok na konto Fundacji:

Fundacja Kolor Serca

Ul. Gajowa 76/37, 85-087 Bydgoszcz

Nr konta: 60 2530 0008 2020 1077 6239 0001

Dziękujemy za każdą darowiznę! Twoja pomoc ma MEGAmoc!

Uwaga! Darowizna to nie tylko ogromna pomoc dla Naszej Fundacji, ale także możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Szczegóły poniżej!

Czy darowiznę przekazaną na rzecz Fundacji można odliczyć od podatku?

Darowizny przekazane na Fundacje Kolor Serca podatnik może odliczyć od dochodu wypełniając załącznik PIT/0 (osoby fizyczne) lub CIT-8 (osoby prawne).

Odliczeniu podlegają darowizny przekazane na Organizacje, Fundacje czy Stowarzyszenia.

Darowizny przekazane przez osoby fizyczne lub osoby prawne mogą zostać odliczone od dochodu, co zostało określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu darowiznę lub darowizny przekazane na cele pożytku publicznego o ile ich łączna kwota w danym roku podatkowym nie przekroczy 6% jej dochodu.  W przypadku osób prawnych limit odliczeń wynosi 10% dochodu. 

Choć Fundacja Kolor Serca jeszcze nie posiada status OPP to nic nie stoi na przeszkodzie by przekazać darowiznę na cele statutowe Fundacji i odliczyć je od podatku*. Wystarczy zachować potwierdzenie przelewu. 

*(26 ust. 1. pkt 9. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, odliczeniu podlegają darowizny przekazywane na organizacje pozarządowe (w tym stowarzyszenia), niemające statusu OPP, pod warunkiem, że darowizna jest przekazana na cele pożytku publicznego (a organizacja statutowo te cele realizuje) 

Źródło: Publicystyka.ngo.pl 

Zbiórka z okazji Dzień Wcześniaka - pomoc dla dzieci i rodziców

1 na 10 dzieci jest przedwcześnie urodzone.

Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada na całym świecie. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy zorganizować Obchody Dnia Wcześniaka, które odbędą się w dniach 14-18 listopada. Przez 5 dni zorganizowane zostaną bezpłatne wydarzenia o tematyce bliskiej każdej rodzinie, która zetknęła się z problemem wcześniactwa.

Chcemy, by rodzice poczuli się pewniej w swojej nowej roli i nie czuli się zupełnie sami w tak trudnej dla nich sytuacji. Pragniemy pomóc płynnie przejść rodzicom przez okres adaptacji dziecka po wyjściu ze szpitala do warunków domowych.

Przejdź na stronę SiePomaga.pl i wesprzyj naszą zbiórkę

 

Wpłat można dokonać również stacjonarnie.
Skarbonka ustawiona będzie przy kasie Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy. 

Wsparcie z FaniMani.pl

Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości  trafi do naszej organizacji, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl. Ty nic nie dopłacasz!

Pomagaj nam bezpłatnie przy okazji codziennych zakupów online. Możesz skorzystać z oferty ponad 1700 sklepów, a także przy okazji zamawiania jedzenia online czy rezerwacji noclegów.

Darowiznę aktywujesz jednym kliknięciem. To proste i bezpieczne rozwiązanie.

1. Zarejestruj się w FaniMani.pl

Jeśli zarejestrujesz się z tego linku i w ciągu roku zrobisz zakupy przez FaniMani.pl za min. 100 zł, otrzymamy dodatkowe 2×5 zł.

2. Na komputerze: Dodaj rozszerzenie „Przypominajka FaniMani” do przeglądarki

To proste i bezpieczne rozszerzenie, który automatycznie wskaże partnerów FaniMani, a darowiznę aktywujesz jednym kliknięciem! Z Przypominajką nigdy nie zapomnisz o pomaganiu nam. Wejdź na nasz profil na FaniMani aby zainstalować Przypominajkę!

Dodatkowo – gdy już założysz konto i będziesz mieć Przypominajkę – wejdź na fanimani.pl/podaruj1zl i zaloguj się, a my otrzymamy 1zł darowizny!

3. Na telefonie: Pobierz Aplikację FaniMani (Google Play, AppStore)  

Możesz nam pomagać także z telefonem w dłoni! Zainstaluj Aplikację i korzystaj z oferty ponad 1700 partnerów FaniMani, robiąc zakupy i przekazując nam darowiznę! W aplikacji w prosty sposób sprawdzisz również swoje ostatnie darowizny.

Oferta dla firm

Podobają Ci się nasze starania i chcesz zaangażować swoją firmę w pomoc na rzecz rodziców/opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami? Masz pomysł jak to zrobić lub szukasz inspiracji? Odezwij się do nas! Razem możemy więcej!

Wolontariat

Pomóż nam zadbać o rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami!

Główne zadanie Wolontariusza to pomoc i opieka nad dziećmi z niepełnosprawnościami w codziennych i niecodziennych wydarzeniach. Zależy nam na tym, by w trakcie spotkań/szkoleń/warsztatów dla rodziców i opiekunów ich dzieci były pod dobrą opieką. Chcemy by Twoje działanie koncentrowało się na zachęcaniu dzieci do podejmowania samodzielnych prób i nawiązywania nowych kontaktów. Równocześnie chcemy pokazać rodzicom, że mogą zaufać innym osobom i korzystać z opieki wytchnieniowej aby w tym czasie zadbać o siebie i swoje potrzeby.